wtorek, 18 stycznia 2011

Camilla Lackberg - Saga kryminalna



Camilla Lackberg. Saga kryminalna. Pakiet 4 książek opis

Pakiet zawiera 4 książki: "Księżniczka z lodu", "Kaznodzieja", "Kamieniarz", "Ofiara losu".

Saga kryminalna o wiosce Fjällbacka - to nie tylko mroczny thriller, ale także doskonałe powieści obyczajowe ze znakomicie oddanym klimatem współczesnej szwedzkiej prowincji i wiarygodnie prowadzonym wątkiem historii rodzinnej. Camilla Läckberg jest jedną z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawaną za "nową królową skandynawskiego kryminału". Jej książki stały się olbrzymim sukcesem czytelniczym w całej Europie!

"Księżniczka z lodu"
W spokojnym miasteczku na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostają znalezione zwłoki Alexandry Wijkner. Wiele wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii.
Erika, wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą ze szkoły, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać tajemniczą sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości.

"Kaznodzieja"
Pewnego letniego ranka mały chłopiec w czasie zabawy w wąwozie leżącym nieopodal Fjällbacka odnajduje nagie zwłoki młodej dziewczyny. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed bardzo skomplikowaną zagadką. Okazuje się bowiem, że pod ciałem dziewczyny leżą szkielety dwóch innych kobiet, które zaginęły pod koniec lat 70... "Kaznodzieja" to pełna niespodzianek powieść kryminalna, która umiejętnie splata wątki z przeszłości z teraźniejszością.

"Kamieniarz"
Jeden z poławiaczy homarów z Fjällbacka znajduje na brzegu morza ciało utopionej dziewczynki. Jej śmierć uznano za wypadek, ale sekcja zwłok ujawnia w ustach ślady słodkiej wody i mydła. Patrik Hedström, któremu właśnie urodziło sie dziecko, znów angażuje się w skomplikowane śledztwo. Za idylliczną fasadą Fjällbacka kryje się mroczna rzeczywistość - kłócących się sąsiadów, rodzinnych konfliktów i gangów rozpowszechniających pornografię dziecięcą.

"Ofiara losu"
Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy. To, co wygląda na tragiczne zdarzenie, po kolejnym, podobnym wypadku - zaczyna budzić podejrzenia. Policja ma pełne ręce roboty, tym bardziej, że w mieście kręcony jest telewizyjny reality show. Obecność kamer podsyca tylko konflikt między "gwiazdami" a miejscową społecznością. Pogoń za zabójcą oraz przygotowania do ślubu z Eriką wywołują u Patrika Hedströma stres i frustrację.

"Trzy powieści - trzy sukcesy. Najpierw była "Księżniczka z lodu", potem "Kaznodzieja", a teraz - "Kamieniarz." Trzy powieści kryminalne - trzy ogromne sukcesy. Camilla Läckberg zajęła należne jej miejsce w elicie szwedzkich autorów kryminałów i to na dobre. Zważywszy na jej stosunkowo młody wiek Camilla Läckberg jest niezwykle utalentowaną pisarką. Można by pomyśleć, że przez całe życie nie robiła nic innego, tylko pisała kryminały. Książka Camilli Läckberg to gwarancja emocji."

Eskilstuna-Kuriren

"Pierwsze dwie książki Läckberg - "Księżniczka z lodu" i "Kaznodzieja" - były emoconujące i świetnie napisane. Ale muszę powiedzieć, że w "Kamieniarzu" nabrała większej ogłady i wyraźnie zaznaczyła swoją tożsamość autorki. Coraz sprawniej przedziera się przez niepewny teren i wkrótce będzie można ją zaliczać do grupy najważniejszych szwedzkich autorów kryminałów."

Örnsköldsviks Allehanda


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz