czwartek, 31 marca 2011

Dobrani - Condie Ally


Dobrani opis

Urzekający romans rozgrywający się w idealnym z pozoru świecie przyszłości, gdzie każdy wybór jest z góry przewidziany, gdzie nawet miłość jest pod kontrolą.
Pierwszy tom nowej serii dla fanów "Zmierzchu" i "Igrzysk śmierci".

Cassia zawsze była przekonana, że Społeczeństwo wybiera dla niej to, co najlepsze: co powinna czytać, co oglądać, w co wierzyć. Kiedy więc podczas uroczystości Doboru na ekranie pojawia się twarz Xandera, Cassia nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie jest jej idealny partner do chwili gdy następnego dnia w miejsce Xandera na ekranie wyświetla się przez moment twarz Ky'a Markhama.

Społeczeństwo mówi jej, że to drobna usterka, odosobniony przypadek, i że powinna się skupić na szczęśliwym życiu, które przyjdzie jej wieść z Xanderem. Lecz Cassia nie może przestać myśleć o Ky'u, a gdy oboje powoli zakochują się w sobie, zaczyna powątpiewać w nieomylność Społeczeństwa i staje przed trudną decyzją: musi wybrać pomiędzy Xanderem i Ky'em, pomiędzy życiem, jakie do tej pory znała, a drogą, którą nikt dotąd nie ośmielił się pójść.

Pasjonującą, pogmatwaną i antyutopijną fabułę Condie doskonale uzupełniają intrygujące postacie i świetny styl.
"Publishers Weekly"
"Dobrani" to wciągająca antyutopijna historia miłosna, napisana z prawdziwie poetycką ekspresją. Wreszcie pojawił się nowy wspaniały świat, który uznają za swój zarówno czytelnicy "Zmierzchu", jak i "Igrzysk śmierci".
Kami Garcia i Margaret Stohl, autorki "Pięknych istot"
Wciąga bez reszty! "Dobrani" to lektura obowiązkowa.
Melissa Marr, autorka "Królowej lata"
Ta futurystyczna baśń o miłości i wolnej woli zadaje pytanie: Czy może istnieć wolność bez wyboru? Opowieść o drodze Casii od akceptacji do buntu wciąga i sprawia, że nie możemy doczekać się dalszego ciągu.
Cassandra Clare, autorka trylogii "Diabelskie maszyny" i serii "Dary anioła".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz