wtorek, 12 lutego 2013

ISLAMSKI BĘKART - ALEXANDER KHAN

Wydawnictwo Prószyński


Prawdziwa, fascynująca i zarazem przerażająca opowieść chłopca rozdartego pomiędzy dwiema kulturami.
Świat trzyletniego Mohammeda rozsypuje się na kawałki, kiedy zostaje rozdzielony ze swoją angielską matką i podstępnie wywieziony przez ojca do Pakistanu. Na krótko udaje mu się wrócić do Anglii, jednak mieszkając u muzułmańskiej rodziny, tęskni za matką i nie potrafi przystosować się do innego stylu życia, całkowicie odmiennego od tego, które wiodą jego angielscy rówieśnicy.
Prawdziwe kłopoty zaczynają się jednak, kiedy ojciec niespodziewanie umiera, a chłopiec trafia do jego pakistańskiej rodziny w Tadżaku, która za wszelką cenę chce, by został "dobrym muzułmaninem". Tam Mohammed przekonuje się, co to znaczy być sierotą, a jeszcze dotkliwiej uświadamia to sobie, gdy wbrew swojej woli trafia do obozu szkoleniowego ekstremistów...
"Islamski bękart" to fascynująca i przerażająca historia porzuconego i osamotnionego dziecka, które desperacko szuka zrozumienia i akceptacji.
Historia opowiedziana z przejmującą szczerością, głęboko emocjonalna. Pisząc o swoich losach, Alex zdawał sobie sprawę czym ryzykuje, ale nie zrezygnował. Gra zdecydowanie była warta świeczki.
"The Sun"
Prawdziwa historia, która powstała z odwagi i natchnienia.
Jasvinder Sanghera
Ta książka prowokuje do myślenia i podaje w wątpliwość nasze moralne wartości.
Steve McLaughlin
Alexander Khan urodził się w 1975 roku w północnej Anglii z angielskiej matki i pakistańskiego ojca. Oparty na rzeczywistych wydarzeniach "Islamski bękart" to jego pierwsza książka. Obecnie autor jest szczęśliwym mężem, pracuje w branży telekomunikacyjnej i mieszka na południowym wybrzeżu Anglii.

Pobierz ebooka  Tylko darmowe ebooki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz