sobota, 11 kwietnia 2015

Gollob. Testament diabła. 44 historie z życia mistrza Tomasz Gollob, Dariusz Ostafiński Jeżdżąc na żużlu zaglądasz śmierci w oczy. Zanim rozpocząłem walkę o tytuł mistrza świata to napisałem testament. Czułem, że mam szansę na złoto, ale wiedziałem też, że będę musiał czasami włożyć głowę tam, gdzie inni baliby się wstawić nogę. Byłem zdecydowany wszystko postawić na jedną kartę, żeby spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Przed walką na śmierć i życie musiałem jednak jakoś zabezpieczyć swoich najbliższych – pisze Tomasz Gollob w swojej biografii, choć chyba bardziej odpowiednie byłoby stwierdzenie, że ta książka jest pomieszaniem gatunków.

Pierwsza książka, w której mistrz świata na żużlu mówi szczerze o najważniejszych momentach i zakrętach swojej kariery. Opowiada o Gollobomanii, ale i też chwilach zwątpienia i podciętych skrzydłach. Zdradza ile wysiłku i pieniędzy kosztowało go ponowne wdrapanie się do światowej czołówki po kilku latach chudych.

"44 historie z życia mistrza" to zestaw, w którym nie brakuje najważniejszych wydarzeń (Grand Prix, Drużynowy Puchar Świata, Ekstraliga), których nasz mistrz był uczestnikiem. W najdrobniejszych szczegółach i bez taryfy ulgowej dla samego siebie analizuje on wielkie triumfy, ale i też stracone szanse.

Autor książki Dariusz Ostafiński był świadkiem drogi Golloba na szczyt, kiedy ten zdobywał kolejno brąz, srebro i złoto. To jak zmieniały się relacje między nimi, od nieufności do pełnej otwartości i szczerości ze strony żużlowca, pokazuje jak wielki sportowiec dojrzewał do złotego medalu.Zobacz książkę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz