środa, 20 grudnia 2017

Pogrzebany olbrzym Autor: Kazuo Ishiguro

"Pogrzebany olbrzym", napisany przez zdobywcę nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2017, otworzy Ci oczy i sprawi, że spojrzysz na fantastyczne opowieści nieco inaczej.

Masz ochotę na nietypowe fantasy? Baśniowe klimaty to coś, bez czego nie możesz się obejść? Na pewno spodoba Ci się najnowsza powieść Kazuo Ishiguro - "Pogrzebany olbrzym". Dawne czasy, echa wcześniejszych wojen, które wciąż odbijają się na obecnej rzeczywistości. Interesuje Cię, czy dwoje starszych ludzi odnajdzie swojego syna? Rozpocznij lekturę tej książki, a przekonasz się sam! To wyjątkowa baśń, która ma drugie dno.

Beatrice i Axl podejmują decyzję o porzuceniu wioski, by wyruszyć na poszukiwania syna. Podczas swojej wędrówki spotykają dzielnego Gawaina, wojownika Wistana oraz Edwina, którego przeklęto w chwili, gdy został ugryziony przez bestię. Nad Brytanią natomiast zawisła mgła, która sprawia, że wspomnienia przestają istnieć. Wciąż wierne sobie małżeństwo nie może sobie przypomnieć spędzonych wspólnie lat. Czy jednak rzeczywiście dobrze byłoby poznać prawdę? A może lepiej nie wiedzieć, co się wydarzyło?

Jeśli i Ty poznałeś się na geniuszu Kazuo Ishigury to właśnie "Pogrzebany Olbrzym pozwolił Ci go odkryć, sprawdź też koniecznie wcześniejsze pozycje tego twórcy. "Nie opuszczaj mnie", "Okruchy dnia" czy opowiadania "Nokturny".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz