czwartek, 10 stycznia 2019

Diler gwiazd Autor: Piotr Krysiak

Diler gwiazd to książka, w której Piotr Krysiak porusza sprawę elektryzującą opinię publiczną w naszym kraju. Autor prowadzi dziennikarskie śledztwo, którego celem jest poznanie kulis pracy najbardziej znanego polskiego dilera.
Proces Cezarego P., znanego jako diler gwiazd, toczy się od listopada 2017 roku. Sprawa ta od samego początku wzbudza wielkie zainteresowanie Polaków, ponieważ na liście jego klientów znajdowało się mnóstwo osób z pierwszych stron gazet i serwisów plotkarskich. Aktorzy, celebryci, politycy, ich dzieci i kto jeszcze? O dilerze krążą już legendy. Podobno prowadził zaszyfrowany notes, w którym umieszczał nazwiska swoich klientów. Jednak ciągle zostaje ON owiany tajemnicą, ponieważ sąd dotąd nie wydał akt sprawy żadnemu dziennikarzowi. Śledztwo dziennikarskie autora nie pozostało jednak bez efektów. Jest pierwszą osobą, której udało się dotrzeć do stenogramów rozmów Cezarego P. z klientami.
Piotr Krysiak to polski dziennikarz znany przede wszystkim z bestsellerowego reportażu Dziewczyny z Dubaju. Opowiadał ON o ekskluzywnych prostytutkach, wśród których były mniej lub bardziej znane modelki i celebrytki. W książce Miasto ślepców opisywał rezultaty własnego śledztwa w głośnej sprawie skandalu pedofilskiego na Dominikanie. Zawodowo zajmuje się dziennikarstwem prasowym i telewizyjnym. Publikował teksty w SuperEkspresie, Życiu Warszawy czy tygodniku Wprost. Był szefem programów informacyjnych TVP Info, a także ich wydawcą i producentem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz