czwartek, 13 sierpnia 2020

Brudna sprawa Autor: Robert Dugoni

Krew, śmierć, baronowie narkotykowi, układy oraz całkowicie niesprawiedliwy system chroniący ludzi u władzy. Czyżby spisek rządowy? Jedna kobieta, fenomenalna detektyw, postanawia to wszystko rozwikłać. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnym momencie będzie za późno, by się odwrócić.

Tracy Crosswhite prowadzi śledztwo w sprawie potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. Ofiarą jest mały chłopiec z niezamożnej rodziny. Podczas dochodzenia funkcjonariuszka wpadła na zaskakujący trop. Intuicja podpowiada jej, że czynu dokonał żołnierz marynarki wojennej, która stacjonuje nieopodal miasteczka, w którym wydarzyła się tragedia. Jest zaskoczona opieszałością rządu, który zdaje się tuszować sprawę. To dodaje jej sił, by za wszelką cenę pokazać prawdę. Całość dodatkowo się komplikuje, ponieważ w trakcie dochodzenia na jaw wychodzi kilka zdarzeń. Takich, które nie powinny zdarzać się w organizacji państwowej. Pewne jest, że nie tak powinni zachowywać się ci, którzy stoją na straży porządku.

Książka wciągająca, o nieoczywistym przebiegu akcji, bez zbędnego rozwlekania wątków pobocznych. Intryga rozwija się stopniowo, dzięki czemu możemy bardzo dobrze poznać bohaterów po obu stronach barykady, poznać ich potrzeby i motywacje. Ciekawie poprowadzone są motywy dotyczące winy u bohaterów, zarówno jej odczuwania, jak i braku.
To już szósta powieść kryminalna Roberta Dugoni na polskim rynku. Do tej pory czytelnicy najwyżej oceniają dwie z nich: "Na polanie wisielców" oraz "Grób mojej siostry".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz